Serdecznie witamy na stronie Zakładu Przetwórstwa Mięsnego - Jan i Irena Wnuk Lipińscy - Konarzyny
 


Rzetelna firma

 

  


Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Konarzynach jest własnością Jana i Ireny Wnuk Lipińskich. Zakład powstał na nieruchomości właścicieli w Konarzynach, przy ul. Szkolnej 2. Jest położony w czystym ekologicznie terenie, w sąsiedztwie Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwatu przyrody jakim są "Bory Tucholskie". Firma rozpoczęła działalność produkcyjno - przetwórczą w maju 1991 roku.

Zakład składa się z części ubojowej, rozbiorowej oraz przetwórni mięsa. Obecnie w trakcie budowy jest nowy zakład o powierzchni łącznej 3200 m2. W pierwszym etapie będzie oddana do użytku część uboju żywca wieprzowego i rozbioru mięsa o powierzchni około 1200 m2. Zakładana wielkość uboju to 500 sztuk na dobę, a w zakładzie istniejącym zostanie powiększona i zmodyfikowana część produkcyjna, powiększona o część dotychczasowego uboju żywca wieprzowego i chłodni półtusz oraz rozbioru mięsa, co zapewni wyższy standard produkcji i jej zwiększenie do około 10 ton na dobę.

W latach 1991 - 1993 przedsiębiorstwo wybudowano systemem gospodarczym w dużej mierze ze środków komercyjnego kredytu bankowego. Okazało się szybko, że zakładana wielkość produkcji nie gwarantuje spłaty zaciągniętych kredytów. W tym czasie chłonność miejscowego rynku zbytu oraz realne możliwości zwiększenia produkcji spowodowały szybki rozwój zakładu zarówno w zakresie bazy techniczno - wytwórczej, wzrostu zatrudnienia, jak i asortymentu produkowanych wyrobów. Początkowo wyposażenie techniczno - produkcyjne zakładu stanowiły podstawowe maszyny i urządzenia masarskie. W obecnej chwili zakład zaopatrzony jest w maszyny wiodących producentów maszyn i urządzeń takich jak: Handtmann, Technopack, Multivac, Maja, Metalbud Nowicki, co zapewnia sprostanie coraz wyższym wymogom higieniczno - sanitarnym w całym procesie produkcji magazynowania i pakowania wyrobów gotowych. Zasadnicza rozbudowa zakładu nastąpiła w 1997 roku, a łączna powierzchnia użytkowa zakładu osiągnęła wówczas ponad 620 m2 . Rozbudowa polegała przede wszystkim na powiększeniu hali produkcyjnej, rozbioru, pomieszczeń chłodniczych oraz magazynu wędlin.

W zakładzie obecnie zatrudniamy doświadczoną kadrę pracowników, z których znaczna część pracuje od początku jego istnienia. Zaczynając działalność jego właściciele podjęli trud przygotowania do zawodu uczniów na podstawie umów o pracę w celu przygotowania zawodowego. Większość z nich znalazła tutaj stałe zatrudnienie.

Obecnie załoga liczy wraz z uczniami nauki zawodu 40-stu pracowników co stanowi w przeliczeniu na etaty - 37,7 etatu. Produkujemy w ciągłości ok. l40 rodzajów wędlin, które dzięki wysokiej jakości surowca, nowoczesnym maszynom, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz stałemu nadzorowi weterynaryjnemu dają gwarancję jakości i bezpieczeństwa naszych produktów. Potwierdzenie tego uzyskujemy głównie od naszych klientów, a także poprzez nagrody i wyróżnienia w krajowych konkursach wędliniarskich (zobacz).

Nasze produkty docierają do województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Stali odbiorcy to około 200 kontrahentów. W ostatnim czasie wdrożono produkcję szerokiego asortymentu wędlin drobiowych oraz pakowanie wędlin próżniowo lub w osłonie obojętnej.

Aktualna sytuacja na rynku wędliniarskim, poszukiwanie źródeł obniżania kosztów produkcji oraz popyt tylko na dobry jakościowo towar zmusza nas do ciągłego doskonalenia procesu produkcyjnego i unowocześnianie części posiadanych urządzeń technicznych, a wszystko po to, aby spełnić oczekiwania najbardziej wybrednego podniebienia :).

Zakład Przetwórstwa Mięsnego

 
O firmie Wyroby Nagrody Sklepy Ekologia Fotogaleria Kontakt Wykonanie: